נעים להכיר, אני אליהו לאב, יזם ומפקח בניה בתחום התמ"א, מאז ומתמיד נמשכתי לעולם הבניה על צורותיו השונות.

נולדתי בפסח 1982, בן שני למשפחה בת 7 ילדים. גדלנו יחד בישוב במרכז הארץ.

מגיל צעיר אני, אחיי וחבריי לישוב אהבנו להתנסות בלבנות דברים. כמובן שבהתחלה בעיקר בנינו עם צעצועים ואלתורים. אך די מהר, בערך בגיל 10 החלטתי לבנות חדר קטן של מטר על מטר מאחורי הבית.
המבנה שבניתי שרד כ- 6 שעות עד הרגע שחבר בא ו"בדק" בעזרת רגלו את חוזק המבנה (בדיעבד, הסתבר לי שהייתי צריך לחכות יותר זמן  כדי שהבטון יתייבש).

כמה שנים אחרי, כשהייתי בן 13 עשו שיפוץ בבית הוריי. אני ואחי הגדול התנדבנו לעבודת הפועלים והעלנו שקי חול לקומה העליונה. בתמורה לכך שולמו לכל אחד מאיתנו 50 שקלים על יום עבודה. אני זוכר שהרגשתי עשיר.

השנים עברו וסיימתי את שירותי הצבאי. הייתי חרוץ וחיפשתי עבודה. פניתי לשכן של הוריי, שיפוצניק מוכשר, שהציע ללמד אותי את רזי המקצוע בתמורה לעבודה קבועה אצלו בשכר מינימום, וכך היה. במשך למעלה משנה עבדתי קשה ולא התפנקתי. הנחתי צנרות ביוב, החלפתי 'מנהולים', בניתי קירות, חיברתי חשמל והתחשמלתי לא מעט, ערבבתי בטון ועוד ועוד.

במשך כמה שנים עבדתי במספר אתרי בניה בתפקידים שונים.

בגיל 24 עברתי להתגורר בירושלים כסטודנט באוניברסיטה העברית, בה למדתי את התואר הראשון. תוך כדי הלימודים החלטתי לכוון את הפוקוס שלי בבנייה והתחלתי לעסוק ביזמות נדל"ן.
מצאתי דירות במצב ירוד. שיפצתי, העלתי את שווי הנכס והביקוש ואחר כך השכרתי אותם לסטודנטים.

כעבור שנה, הצלחתי  לצבור מעט כסף וקניתי דירה בשכונת קטמון. זיהיתי את הפוטנציאל, ביררתי חוקים ונהלים בעירייה ובמשרדים הממשלתיים הרלוונטיים. בעקבות כך ובאופן עצמאי, הוצאתי היתר בניה, מצאתי אנשי מקצוע והרחבתי את הדירה.
אני ואשתי היינו זוג צעיר, גרנו בדירה תקופה ממצה ואז מכרנו אותה. לאור ההצלחה, קנינו עוד דירה באותה שכונה. כמובן, שגם לזו ביצעתי הרחבת בניה הכולל תוספת בניה של 40 מטר.

עם השנים צברתי ניסיון רב בתחום ונכנסתי לעסקי יזמות בניה.
משנה לשנה, מעסקה לעסקה גדלו היקפי הבנייה והעבודה. בכל העסקאות שלי תפקדתי בפועל כיזם, מפקח בנייה ומנהל הפרויקט. במשך הזמן שעבר החלו לפנות אליי בעלי דירות בבקשה לעזרה בהרחבת הדירות שלהם.

בשנים האחרונות מצאתי את האיזון בין יזמות פרטית ופיקוח על בנייה כאשר במקביל הרחבתי את תחומי הידע שלי, למדתי שרטוט ותכנון, הוצאתי רישיון תיווך ועוד.

היום, אני יכול להגיד שנדל"ן זורם בעורקיי, אני אוהב ומתעניין בכל תחום הקשור לבנייה החל מהתחדשות עירונית, עיצוב ואדריכלות ועד הפרטים הקטנים והטכניים הקיימים בעבודת הבניין.

אתם חושבים לעשות פרויקט תמ"א 38 בבניין שלכם? מחפשים מפקח בנייה שמניע עניינים? רוצים לדעת קצת יותר? אליהו לאב, מפקח בניה מקצועי ומנהל פרויקטים מנוסה, ילווה אתכם, הדיירים, כמפקח תמ"א מטעם הדיירים בירושלים ביחס אישי ובליווי צמוד – משלב התכנון ועד לקבלת המפתח לדירתכם החדשה והמרווחת!